| Andreea930 a întrebat:

Bună TPU, nu știu ce să mai fac, am fost la dermatolog acum 1 lună și a dat un șampon pentru căderea părului anaphase și mi-a spus să nu mai folosesc alte șampoane și am mai luat acum ceva timp mască de păr cu usturoi de la redistredone și nu prea o folosesc mereu că locuiesc la țară și nu am baie să mă clătesc bine și am cam început să fac mătreață, cred că de la ea. Mai am un șampon mătreață de la seboradin și fiole și mi se și îngrașă părul, la cât ar trebui să-l spăl? Eu îl spăl la 2-3 zile sau și la 5 zile, ulei de ricin nu am mai folosit, am auzit că este bun pentru creșterea părului, aș vrea să-mi și crească și se face urât în fiecare zi părul, ce să folosesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia wash and go si un sampon cu zinc https://www.herbagen.ro/produs/sampon-anti-matreata-cu-zinc-si-castan/

daca astea nu functioneaza nimic de pe lumea asta nu o sa functioneze

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Deci dermatolologul după ce te consulă iți prescrie ceva, apoi tu faci altceva și ne intebi pe noi cum să procedezi mai departe?

e o conduită perfectă! succes in inițiativa ta