| GeaninaNicoleta a întrebat:

Buna TPU, o cana mare de compot de mere cu zaharina ingrasa sau slabeste dau funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheStory a răspuns:

Depinde de organism.

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu face nici una nici alta! Zaharina nu este buna folosita in exces. Iar merele sunt alimente cu calorii negative, dar fierte isi cam pierd aceasta proprietate.
In loc de zaharina, este mult mai bine si mai sanatos sa folosesti miere de albine.
Cat poate sa te ingrase o lingura de miere?
http://www.erd.ro/Efectele_amare_ale_indulcitorilor

Răspuns utilizator avertizat