| Die25 a întrebat:

Bună TPU.
Pe 14 februarie mi-am făcut piercing în buric la un salon specializat în asa ceva, l-am curățat cu apa oxigenata și baneocin pudra de 2 ori pe zi cum mi s-a spus de acolo. De 2-3 zile îmi curge un lichid albicios din partea de jos a gaurii piercingului iar când se usucă nu prea îmi pot mișcă pierceul.
Credeți ca e vorba de o infecție?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu cred ci sigur este vorba de o infectie.
Asa va infectati de tineri si apoi dati vina pe sistemul medical.

| Yurisa a răspuns (pentru darrio2007):

Sistemul medical are responsabilitatea de a vindeca acesti "tineri". Daca infectia nu este tratata cum trebuie la doctor e vina tinerilor? Nu. Afirmatii aberante din punctul meu de vedere
Si ca sa raspund la intrebare: DOCTOR

| darrio2007 a răspuns (pentru Yurisa):

Asa e. Dar de ce sa isi provoace singuri infectia cu tot felul de sârme?

| danbnz a răspuns:

Al dreawq salon specializat...
Du-te la ei.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Evident ca e vorba de infectie
du-te la doctor!