| d3utzsa a întrebat:

pe 29 merg la o nunta si as vrea si eu o parere cum sa am dintii mai albibig grin stiu ca intr-o saptamana nu pot face nimic deosebit.nu ii am nici ff galbeni, dar nici ff albi:d dar totusi as vrea sa fie un pic mai albi:d.am inteles ca dk ma spal timp de o saptamana cu sare sau bicarbonat o sa se albeaasca? e adv? a incercat cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| strengaritzza a răspuns:

Du-te la stomatolog si fa-ti un detartraj si o albire. O sa ti se faca dintii foarte frumosi. Imi dai FUNDA?

2 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Freaca dintii de 2 ori pe zi cu bicarbonat de sodiu. Ajuta la albirea dintilor.

Dar daca dispui de bani, cel mai rapid e sa faci o vizita la dentist. Exista materiale fotosensibile care se pot depune pe dinti si albirea este instantanee.

| PrincessSophie a răspuns:

Din cate stiu eu sarea e mai mult pentru intarirea smaltului. Faza cu bicarbonatul merge, eu am incercat-o si e chiar ok.