| SugarLips a întrebat:

Poarta/ a purtat cineva lentile? Daca da, cat timp v-a luat sa va obisnuiti? Sunt greu de pus/ scos? Nu toti ochii le suporta? Orice alte informatii legate de lentile, sunt binevenite! Multumesc!
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Peaches a răspuns:

Nu toti ochii le suporta, unii pot avea alergii de la ele. Dar majoritatea se obisnuieste usor, iar de pus si de scos sunt destul de usor.
Sper ca asta ajuta! Have funwinking

~Roxetta

| Daiana23ko a răspuns:

Unii au alergie la acele lentile.Totusi, daca se intampla sa te irite dupa ce ii scoti, sa te manance in locul acela, sau sa ti se inroseasca rau de tot, aceea inseamna ca esti alergica /alergic ca lentilele ochelarilor. Daca nu, iti spun ceva, eu am purtat lentile si eu nu eram alergica dar pur si simplu nu le suportam. Zi si zi si zi de cat i-am purtat si afara, si in casa, si in alte locuri diferite m-am obisnuit cu ele.Incearca sa insisti, chiar daca vrei sa-i scoti lasa-i acolo, asa insisti asupra lor si te obisnuiesti, dar daca ai alergie cum ti-am spus mai sus (roseata, mancarime etc) atunci cere sfat al doctorului de familie.
Sper ca te-am ajutat
Dafta!
Daiana23ko