| Butterflybeautiful a întrebat:

Pot sa ma spal pe corp in timpul menstruatiei?

Dau Fundita! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Edeline a răspuns:

Este recomandat sa faci acest lucru! Poti sa dai de alte belele si pe langa asta nu este bine pentru tine ca si om sa stai murdar. Oricum, ai grija sa faci doar dus! si daca e sa nu stai prea mult cu funduletul in apa! poti raci la burtica sau chiar sa ai hemoragii! sper ca ti-am putut fi de folos! Te pup si o zi cat mai frumoasa iti doresc!

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te poti spala linistita, preferabil ar fi sa faci dus

| Andruşcă a răspuns:

Dar ai vrea sa stai imputita? Normal ca poti.

Singura chestie e ca daca faci baie, adica sa umpli cada si sa te bagi in ea, apa nu trebuie sa fie prea fierbinte ca apoi iti va curge mai mult. La dusul simplu nu se pune nici o problema, il faci ca de obicei.

| JustmeV a răspuns:

Hello!
Bineinteles ca poti straight face!

| Sofia08 a răspuns:

Nu ca poti dar chiar trebuie!

| pietrean a răspuns:

"Fluture frumusel", ti-a venit menstruatia si nu stii nimic despre ea? Ai vorbit cu mama,ai cautata raspunsuri pe la prietene,pe GOOGLE, unde afli toate lucrurile posibile si imposibile? DA, poti sa te speli, chiar este igienic sa te speli in partea intima cat mai des si cand ai menstra si cand nu, deoarece MIROASE!

| Carmen100 a răspuns:

Sigur a poti! E ca orice alta zi numai sa nu stai in apa fierbinte pentru ca va curge mai multwinking E chiar indicat sa te speli mai des altfel s'ar putea sa miroasa cam urat.
Succes big grin

| Butterflybeautiful explică (pentru Carmen100):

Mersi pentru. raspuns!

| Carmen100 a răspuns (pentru Butterflybeautiful):

Cu placere big grin

| Eva9610 a răspuns:

Sigur ca da! Igiena este foarte importanta, mai ales in aceasta perioada.

| AlexandruParaschiv98 a răspuns:

Normal ca poti!