| youandme900 a întrebat:

prietena mea nu are inca ciclu dar a fumat credeti ca daca a fumat nu ii va mai veni. [are timp sai vina pentru ca are depea 13 ani] dar am intrebat si eu. daca are vreo legatura cu fumatul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Da, și o să îi cadă părul și n-o să mai poată face copii. Asta dacă nu moare între timp.

| IoanaBravo a răspuns:

Asta e o porcarie. Nu are nicio legatura, e adevarat ca fumatul la varsta ei o sa-i influenteze sanatatea, dar menstruatia vine la orice fata! Asa ca stai calma nu are ce sa ii se intample. Fumatul ii va afecta viata pe la vreo 20-30 de ani...acum in niciun caz, plus ca sigur nu fumeaza 1 pachet pe zi, iar tutunul se ilimina in 24 de h de nefumat...

| andruttt a răspuns:

Bai frate cine pune intrebarile astea?crying

| GreenShinyApple a răspuns:

In primul rand, fumatul=moarte curata! La 13 ani nu ar trebui nicic sa te gandesti la tigari da mai sa le fumezi!

| star123456 a răspuns:

Nu va avea probleme de genul acum dar mai tarziu da