| Tanase_Diana_1982 a întrebat:

Prietena verisoarei mele vrea sa slabeasca pana la vara.Are 10 ani.Si vreo 50-60 de kg.Cum ar putea slabii.Multumesc.Funda pentru cel mai bun raspuns.Acesta cat mai repede va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexRv a răspuns:

Buna!

Poti săi transmiți prietenei verișoarei tale, sa nu se pună pe diete pentru a slabi. E la o vârsta frageda, unde trebuie lăsat corpul sa se dezvolte.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce înălțime are?
Este în perioada de creștere, să practice un sport de masă și să ceară sfatul unui nutriționist.
Pa, pa.

| Tanase_Diana_1982 explică (pentru Legiuitoarea):

Are 1.56 stiu este mica darr... o cearta parinti mereu si...

| Yosca a răspuns:

Iti dau un exemplu ca sa intelegi.,, Mam mutat la inceputul veri intr-un oras iar acolo m-am intalnit cu un baiat gras, mam inprieteni si asa am fost cei mai buni prieteni. Mie imi placia sa joc fotbal si el nu a avut de ales asa ca a jucat si el si asa pana la sfarsitul verii nu mai era gras si a putut sa se duca la scoala fara ca cineva sa rada de el,, Deci ca sa slabesca trebuie sa faca sport dar serios adica mult si serious si sa manince sanatos. Povestea este adevarata si pe acel baiat il chema Dochitoiu Eduardo e din Bacau iar eu sunt Muscalu Liviu Ionut