| AndreeaCristinaa a întrebat:

( scuzati categoria,a fost o eroare cand am selectat sanatate ) Am nevoie de cateva sfaturi de la oamenii care au trecut prin asa ceva : am fost de curand la dentist(aveam niste carii,nu asta conteaza) si mi s-a spus ca am maxilarul prea mic, sau ceva de genul.Mi s-a spus asta si cand eram mult mai micuta.Doamna doctor mi-a spus ca trebuie sa-mi scot molarii de minte cat mai repede.A zis ca ar fi bine sa-i scot anul trecut.Partea "urata" e ca am aproape de 13 ani si voiam sa va intreb cum e extractia? Doare? Sunt foarte speriata,pentru ca,totusi, sunt un copil si mi-e teama...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| etudor a răspuns:

Dentistii lucreaza pe baza de anestezie locala; asa, ca fara grija, mergi si lucreaza ca nu te doare deloc.Te va durea putin, suportabil dupa extractie

| AndreeaCristinaa explică (pentru etudor):

Multumesc mult pentru sustinere!

2 răspunsuri:
| El3menT a răspuns:

Extractia te va durea!