| Ioana_Larisa_1994 a întrebat:

scuze ca intreb dar nu prea stiu ce sa fac.
De cateva zile imi apar pe lenjeria intimă o pata albicioasa un pic poate spre galben si nu stiu de ce este?
Ma puteti ajuta?
Încă odată scuze pentru întrebare!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ofataobisnuita1103 a răspuns:

Acea "pată albicioasă" se numește secreție vaginală. Apare atunci când începi să te dezvolți și arată că îți va apărea menstruația curând ( intre 6 luni și chiar 3 ani).
Nu te îngrijora! E ceva normal. Corpul tau a început să se dezvolte.

5 răspunsuri:
| ElSueno a răspuns:

Iti curge ulei de floarea soarelui, e bun ca nu mai trebuie sa cumperi.

| Aliciaraula a răspuns:

Ori ai răcit, ori trebuie să îți vină menstruatia.

| tudorykul a răspuns:

Din cauza dezvoltarii corpului. Incepe sa se dezvolte, sa se maturizeze si au loc schimbări. Si la fete si la băieți se intampla asta. Nu te panica

| Yukiiiiiii a răspuns:

Este total normal

| Cata26 a răspuns:

Folosește protestlip, majoritatea femeilor/fetelor au aceasta problema.