| CarlaSelena a întrebat:

sper sa aveti rabdare sa cititi tot este foarte important ...Mama mea are cancer, gradul 3 cu metastaze. Face chimioterapie însa a vorbit ea cu niste oameni din spital, tot bolnavi de cancer si i-au spus de o femeie care îti "citeste in talpă" si iti spune ce ai si iti da niste medicamente naturale si ceaiuri care cica sunt bune, oamenii aia au spus chiar ca le-au si dat înapoi tumorile si se simt foarte bine. S-a dus si mama la aceasta femeie si i-a dat foarte multe pastile, naturale toate însa sunt foarte multe, ia cam 5-6 pastile dimineata, 5 la pranz si seara la fel si bea 2 litri de ceai in fiecare zi.Ia acest tratament de vreo 2 luni, si mai face si chimioterapie. Iar acum de vreo cateva zile a început sa se simta rau, stă numai in pat toata ziua, care ea NICIODATA nu a stat in pat o zi intreaga, pana acum a fost foarte energica si plina de viata, facea treaba nici nu iti venea sa crezi ca e bolnava. Acum spune ca simte ca nu mai are putere, oboseste foarte repede si îi bate inima daca sta in picioare. Eu cred că acel tratament îi face rau, cred ca abia acum a inceput sa isi faca efectul. ea nu a fost asa nici macar de la chimioterapie. Voi ce parere aveti nu sunt prea multe pastile? 15 pastile pe zi si nu stiu daca acea femeie este documentata sau ceva si ma gandesc ca poate sa o omoare acest tratament ar trebui sa il opreasca? Sau sa oprim chimioterapia? Ajutati-ma va rog cu un sfat, o parere. începe sa ma sperie când vad ca nu isi revine. Va multumesc mult ❤️❤️

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Evident ca asa-zisul tratament nu ii poate face bine. NU stiu daca este doar apa chioara, acz in acre nu are nici un efect (99% din cazuri e asa) sau este ceva foarte toxic care o va omori inaintea cancerului. NU este decizia voastra ce sa faca mama ta. Ea singura decide (banuiesc ca ea si-a dorit foarte mult sa mearga la escroaca cu cititul in talpă, fiindca numai oamenii foarte disperati pot crede asemenea aberatii). Este posibil ca acest tratament as o omoare, dar daca ea isi doreste asta, este viata ei. Voi pur si simplu o puteti sfatui bland sa nu se ia dupa escroci nenorociti si sa asculte numai si numai de medic, dar in final decizia ii apartine.

| CarlaSelena explică (pentru Brigaela):

Nu stiu ce sa zic... daca este chiar o escroaca femeia aia, ea ne-a trimis la un doctor chirurg foarte bun, am vorbit cu el si ne-a recomandat din toata inima tratamentul de la ea, a spus ca a salvat-o pe mama lui care avea cancer si era in ultima faza, doctorii nu i -au mai dat nici o sansa, A luat tratamentul naturist si trăieste si acum, sunt 3 ani de cand ia tratamentul... plus ca a ajutat si alte pers din familia lui.

Răspuns utilizator avertizat
| Staif a răspuns:

Va inteleg, la disperare, omul incearca orice.
Dar! Oare femeia aceea, nu i-o fi dat ceva contraindicat? Nu conteaza numarul ci felul pastilelor. Mai bine sa nu le mai ia. Nu opriti chimioterapia daca mai are sanse. Opriti tratamentul dat de straina.

| M7Seven a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa spun aici.Cel mai bine ar fi sa consulti un specialist, exista perosane care sunt specializate in produse plafar.Este adevarat ca produsele respective sunt din plante, in mod normal nu ar trebui sa faca rau, daca in acelasi timp exista si varianta de a se intoxica organismul cu ele, mai ales ca tine si tratamentul cu chimioterapia.Stiu ca era un vlog, intreaba medicul sau sfatul medicului ( nu am timp sa caut acum ) poate ar fi indicat sa arunci intreabarea asta si acolo, din cate am vazut raspunsurile erau date de medici.Multa sanatate pentru mama ta si sper sa treaca peste