| bamboi a întrebat:

Buna TPU sunt andreea si am o intrebare :cum scap de vergeturile dupa burta si picioare ramase dupa nastere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ilinka10 a răspuns:

Masaj cu ulei de masline. asa am auzit ca a scapat o prietena:d sau sunt creme pentru vergeturi si la avon. cel mai usor scapi prin operatie cu laser:d bafta

1 răspuns:
| marcous a răspuns:

Daca sunt inca mov, poti sa le reduci cu pana la 75% cu ajutorul sedintelor laser (laser fraxel)
Daca sunt deja albe, nu mai poti scapa de ele. Indiferent de metoda de tratament aleasa, vergeturile trebuie sa fie inca mov (altfel te tratezi degeaba). In afara de laser fraxel mai exista cateva alternative (inclusiv naturiste) cu o rata de reusita mult mai mica spre deloc.