| musli a întrebat:

Buna TPU sunt baiat am 15 ani si am o intrebare cum creste parul mai greu Epilandute cu benzi cu ceara sau cu crema petru epilat... zona a corpului Pe picioare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| hayley a răspuns:

Cu ceara. oriunde te-ai epila creste nult mai greu cu ceara desi e mai dureros. de asemenea creste si mai fin, si in timp mai putin. cu creama, lama, epilator creste f repede inapoi si devine tepos si insuportabil ( ca barba barbatilor adulti). crede-ma sunt fata si am incercatwinking

7 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Da cu ceara. DAR ai grija pentru ca la baieti nu este indicat sa se epileze pentru ca iti va creste apoi mai repede si vei avea mult mai mult par decat ai avut inainte.Noroc.

| Mirruna a răspuns:

Epilandu-te cu benzi sau ceara - smulge parul`.
crema doar il rade big grin

| Meryem027 a răspuns:

Cu ceara, bineinteles. Cu crema speciala apare la 3-4 zile. happy Nu foarte mult, dar se observa tepii.

| Chox a răspuns:

Cu ceara, parul se rareste.
da' vezi ca doarelaughing)

| HinoKahoko a răspuns:

Cu ceara, deoarece ceara smulge cu tot cu radacina dar crema ia doar ce-i de asupra

| miruniiki a răspuns:

Benzi

| alina_5456 a răspuns:

Desigur cu benzi cu ceara e mai eficint.tm de o luna nai probleme. iar cu crema pentru epilat maxim 7 zile.