| macaragiu8 a întrebat:

Sunt curios daca am astm deoarece de vreo 2-3 zile respir greu, am mucus in gat si mai si tusesc. Nu cred ca este o raceala pentru ca n'am avut febra sau lucruri asemanatoare unei raceli. Puteti sa'mi spuneti daca chiar este astm sau poate fi vreo alergie la ceva? Am mirosit niste zambile si dupa am simtit o arsura in piept. Se poate sa fie o alergie la zambile? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| eddieoffroad a răspuns:

Eu am astm de cand m-am nascut si nu am patit ce spui tu niciodata.Este posibil sa fie de la acea zambila. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| SuperChocoCherry a răspuns:

Nu stiu sigur, dar eu de exemplu de 1 an respir numai pe o nara.am rinita alergica si nu prea poate sa`mi faca medicul nimic.mereu dorm cu gura deschisa si simt praf in gat.se poate sa fie si la tine la fel.

| summertime a răspuns:

Cel mai bine du-te la un doctor. Vorbeste cu parintii tai si mergeti impreuna.La urma urmei, sunt parintii tai si te vor sprijini.Chiar daca nu ai astm simptomele pe care le manifesti nu trebuie neglijate.Du-te la doctor!happy

Abh
| Abh a răspuns:

S-ar putea sa ai o sinuzita, du-te la un medic ORL-ist.