| kencarson a întrebat:

Buna TPU, sunt in spital de aseara, cand mi s-a pus branula. sunt deja la a 4 a perfuzie, mi s au bagat si 2 antibiotice, nicio problema. dar de vreo 1-2 ore ma manaca destul de tare zona, ma ustura uneori. este pusa la mana, nu la pliul cotului. Sunt cu mama dar mi e frica sa-i spun pentru ca probabil asistentele ar vrea sa mi faca alta in cealalta mana. e un discomfort destul de mare, dar oare ar trebui să ma ingrijorez si sa anunt pe cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Chestii de genul "branule, perfuzii" le discuți NEMIJLOCIT cu asistentele și medicii de acolo!

| ioana748 a răspuns:

Vorbeste cu mama sa ti o mute, eventual la cealaltă mână.
Sănătate,