| Gabriela_Serban_Si_1995 a întrebat:

Sunt insarcinata in saptamana 38 si doua infectii, o infectie numita MYCOPLASMA HOMINIS, si o infectie urinara KLEBSIELLA. Am folosit cervugid (inca folosesc) si polyginax ambele fiind ovule, am luat klabax antibiotic, si acum iau josalid (josamicina), vreau sa stiu cum imi afecteaza fatul daca il nasc natural aceste infectii. Maa puteti ajuta? Voi ati trecut prin asa ceva (mamicilor)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ceaușescu_Ramona_1996 a răspuns:

Buna! Din cate stiu eu toate aceste infectii daca vei naste natural le poti transmite fatului! Vorbeste cu medicul tau ginecolog despre asta!
Cum ai reusit sa contactezi aceste bacterii? klebsiella este o infectie care se contacteaza intraspitalicesc si este foarte rezistenta, nu se stie daca vei mai scapa vreodata de ea!

| Gabriela_Serban_Si_1995 explică (pentru Ceaușescu_Ramona_1996):

Buna.
Am vorbit cu doctora mea, dar nu imi spune prea multe detalii. D'asta si vreau sa stiu daca e careva care a trecut prin asa ceva. Nu stiu de unde am luat aceste bacterii. klebsiella cred ca am luat-o din spital cand am fost la control ginecologic. altfle nu imi explic de unde. Si as vrea sa nasc normal ca imi este cam frica de cezariana.