| KimK a întrebat:

sunt racita foarte tare... si imi curge nasul crying. problema e ca nu stiu ce sa iau. Ma ajutati?batting eyelashes Dau fundita! (pentru raspunsul cel m bun :-p)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ceai de lămâie îndulcit cu miere, un paracetamol sinus și inhalant nazal.
Fără baie generală, da?
Sănătate multă.
Pa, pa.

8 răspunsuri:
| dollydee a răspuns:

Icearca sa iei Coldrex raceala si gripa... e foarte eficient. Daca nu iti trece mai bine ai merge pe la doctor sa nu se agraveze. Asta daca vrei sa te faci bine repede.

| xCăpşunici a răspuns:

Hmmm... voi incerca...iti zic sa incerci un TeraFlu! Pt ca e uimitor! Folosestel si ei vedea!

| David_2599 a răspuns:

Nurofen raceala si gripa + ceai "Hapciu" (asa e numele ceaiului) big grin
Bafta si sa te faci bine repede! happy
funda? big grin

| Melody a răspuns:

Fervex, Coldrex, un ceai cu lamaie, o baie cu sare la picioare, paracetamol. Daca nu vrei ceai, poti sa bei limonada. Insanatosire grabnica!

| simina a răspuns:

Oscilococcinum, Nurofen raceala si gripa, hidratare maxima cu limonada din lamai proaspete si multa odihna pentru ca parerea ca trebuie sa "duci boala pe picioare" e total gresita, trebuie sa lasi organismul sa-si revina.Multa sanatate!

| Ioana_5207 a răspuns:

Buna Gaby!
Si eu sunt racita si iau modafen si fervex (poti incerca si coldrex).

Multa sanatate.

| AvalohAlyn a răspuns:

Ia niste pliculete de genul Theraflu, Coldrex sau Fervex.Au paracetamol in ele si multe altele si te ajuta foarte mult.Pe mine ma ajuta Theraflu raceala si gripa foarte mult. Daca te doare gatul incearca tantum verde.Pentru nas daca il ai infundat incearca Vibrocil, pentru nas mai fiind chiar si pliculetele de mai sus. Fa-ti un ceai cu lamaie cald, de 2 ori pe zi si evita pe cat posibil factorii care accentueaza raceala.Numai bine

| KimK explică:

M-am facut bine :X