| lilith16 a întrebat:

Tot eu si nasul meu, întrebarea e de ce atunci cand ma aplec simt o presiune foarte mare la cap si dupa ma ustura doar nara stângă si imi vine un gust si un miros oribil? Ar trebui sa merg la medic? (tin sa precizez ca mai simt si fara sa ma aplec si chestia asta e de putin timp)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| slayer09 a răspuns:

Daca zici ca ai probleme la masea, sa nu fie ceva puroi sau vreo infectie care a avansat si din cauza asta te doare toata partea, cel mai bine sa te duci la un medic.

9 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, e indicat să mergi la medic. El e expert și o să-ți spună exact ce să faci.

| LPCTSTR a răspuns:

Nu... nu te duce, poate este de la curent...
[Mișcă-te cât mai repede la medic, tu nu vezi că ai ceva? Cât de incompetent poți fi?]

| Peridava a răspuns:

Daca nu mergi la medic, degeaba ne torturezi "tu cu nasul tau". Noi din fata ecranului, nu iti putem face analize, nu te putem trata.

| slayer09 a răspuns:

Salutare, este posibil sa ai reflux gastroesofagian, lichidul din stomac poate ajunge prin sinusuri, la nas la urechi si de acolo sa simti presiunea la cap atunci cand te apleci, ca lichidul din stomac se afla prin sinusuri (nara stanga mai ales), iar gustul si mirosul oribil sa vina din stomac. Cand stai pe spate, la orizontala, simti ca iti vine ceva pe gat? Bei mult alcool? Manaci prost, pe fuga si fara sa mesteci bine mancarea? Daca da, e cu atat mai probabil sa fie din cauza stomacului. Parerea mea nu te scuteste de medic, ar trebui sa te duci la un doctor.

| lilith16 explică (pentru slayer09):

Nu consum deloc alcool si nu prea am pofta de mâncare. mănânc cum mancam pana acum chestia asta a aparut deodată

| lilith16 explică:

Uneori ma doare toata partea stanga de fata (maseaua din stanga sus care e cu probleme, urechea si capul)

| lilith16 explică (pentru slayer09):

Chiar am in gand maine sa merg.

| slayer09 a răspuns (pentru lilith16):

Daca zici ca ai probleme la masea, sa nu fie ceva puroi sau vreo infectie care a avansat si din cauza asta te doare toata partea, cel mai bine sa te duci la un medic.