| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa imi spuneti urgent! Intrebarea nu e pentru baieti, pentru ca am mai vazut comentarii aiurea referitor la acest subiect!
Vreau in primul rand sa mentionez cu nu am mai intretinut relatii sexuale de la sfarsitul lunii august!
Eu iau anticonceptionale de 1 an pentru reglarea ciclului menstrual. In septembrie a venit cum trebuie desi culoarea nu era normala, in octombrie mi-a venit iar culoarea era la inceput spre negru.Nu am bagat de seama culoarea pentru ca dupa a venit culoare mai normala dar cu cheaguri. In fine, urma ca duminica adica a patra zi de la menstruatie sa incep tableta de pastile. Am luat duminica, luni, iar nu stiu cred ca dintr-o greseala marti am luat 2 adica si pentru ziua de miercuri, cand a venit ziua de miercuri nu am luat am lasat asa, am luat joi dimineata, iar vineri am uitat sa iau ..si aseara am avut dureri abdominale iar azi dimineata la fel si cand am fost la toaleta am vazut ca am sange.
Ce poate sa insemne? Va rog sa imi raspundeti!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inseamna ca ai o dereglare menstruala de la administrarea gresita a pastilelor. Trebuie sa te vada in cel mai scurt timp ginecologul care ti-a prescris anticonceptionalele.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar un medic ginecolog poate sa-ti explice ce inseamna... noi nu avem de unde stii.
Cu atat zapaceala, ba ei doua pastile, ba nu iei, nici nu am inteles ce incerci sa explici...
Pana la urma care-i rpoblema, ai avut sex neprotejat si ti-e teama de o sarcina?
Altfeld e ce ai fi mentionat ca nu ai mai avut sex de la sf lui august, ce relevanta aavea asta in povestea cu uitatul pastilelor anticonceptionale?
Ma rog, ia-o de la capat si ai grija sa iei pastila in fiecare zi la aceeasi ora.

| Iuliana_Andreea_1996 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai am spus ca nu am mai intretinut relatii sexuale oentru ca nu vreau comentarii ca am ramas imsarcinata sau intrebari " ai avur contact sexul neprotejat?".De aceea am mentionat acest lucru.
Problema este ca mi-e mi-a trecut ciclul duminica iar acum mi-a venit iar ceea ce nu este normal! Si iar repet de aceea am mentionat ai de pastile. poate au vreo vina ele.
happy

| Caro34 a răspuns:

Ar trebui sa consulti un medic ginecologic bun! Numai el te poate ajuta! Numai bine!

| Iuliana_Andreea_1996 a răspuns:

Ce urat din partea ta si esti nesimtit!
Esti baiat 100%!