| Madutzza98 a întrebat:

Buna TPU va rog sa ma ajutati! Peste cateva luni o sa am banchetul de sfarsitul clasei a 8-a si sunt cam slabuta... Va rog dati-mi sfaturi cum pot sa ma ingras in aceste 2-3 luni puppy dog eyes
Funda! :*:*::*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dai cadou un ceas cu rubine şi în 2-3 luni începi să te îngraşi puţin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Şi ce înălţime,ce greutate ai totuşi?
Nu spui înălțimea și greutatea!
Mănâncă bine.
Trebuie să încerci să mânci o gamă foarte variată de alimente,pentru a te asigura că organismul tău primeşte tot ce îi trebuie.
Puţin şi des.
Încearcă să mănânci alimente care conţin multe proteine cum ar fi peşte,carne,ouă, lapte, brânză, fasole, mazăre, conopidă, brocolli.
De asemenwa, ai nevoie de carbohidraţi cum ar fi pâine, paste, cereale şi bineînţeles o mulţime de fructe, legume proaspete.
Să nu excludem mişcarea, foarte importantă, evită sedentarismul pe cât posibil.
Te pup!

| IlincaToma a răspuns:

Nu-ti dori sa te ingrasi, daca folosesti ceva ce-ti zdruncina metabolismul si te tot ingrasi si nu te mai opresti! E posibil sa te ingrasi putin mancand normal:3 mese principale si 2 gustari pe zi! Pe corpul fetelor mai slabute, hainele se aseaza de minune!

| EUnuTUsauRESTUL a răspuns:

De ce ai vrea sa te ingrasi? Nu iti place ca esti slabuta, mananca foarte multa ciocolata.Altele se incearca sa slabeasca, deci daca iti place cum esti, ramai asa.Important e sa te simti bine in pielea ta.

| VladButaciu a răspuns:

Manca multe macaroane, paine, dulciuri, carne si ai sa vezi si rezultatelebig grin