anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

va rog sa ma ajutati si pe mine. Am parul foarte gras m-am saturat sa ma spal in fiecare zi pentru ca nici nu este sanatos...insa ce pot sa fac nu am cum sa ies cu parul asta din casa, spuneti-mi daca cineva a mai avut aceasta problema si cum a rezolvat-o, daca mi-ati putea zice si niste mastii de par nu neaparat naturale, de la magazin. Ms,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Daca parul tau este gras, asta inseamna ca glandele sebacee aflate in scalpul tau sunt mai active decat ar trebui si secreta prea multa grasime (sebum).
Spala parul cu sampoane usoare cu ph echilibrat pe care sa-l aplici la mijlocul si la capatul firelor. Incearca sa eviti mancarurile grase, cu multe grasimi.
Incearca sa nu te speli in fiecare zi pentru ca parul se va ingrasa si mai tare!
-Stoarce o lamaie si pune sucul rezultat in palma, atunci cand te speli pe cap, impreuna cu samponul tau. Are efect de curatare a pielii, plus ca nu ti se mai unge asa de repede!
Mai citeste si aici, poate te ajuta cu ceva:

http://www.divahair.ro/......_frumusete
Te pup!


0 răspunsuri: