| Anonimms128 a întrebat:

Buna TPU vin cu o intrebare, Acum sunt racita dupa răceală trebuie sa fac vaccinul de 14 ani (Mai putin fac 15)Mi-l face cam tarziu.Dar pentru ce e acest vaccin imi poate spune cineva? Dau fundiță

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonimboy111 a răspuns:

"Este un rapel care ofera protectie in fata unor boli grave – difterie, tetanos, tuse convulsiva si poliomielita. Vaccinul de la 14 ani contine anatoxina difterica, anatoxina tetanica, anatoxina pertussis, hemaglutinina filamentaosa +/- pertactina." gaseai raspunsul la o singura cautare sa nu mai astepti asa mult sa ti raspunda cineva, a si inca ceva, vaccinul nu e obligatoriu

1 răspuns:
| Anonimms128 explică (pentru Anonimboy111):

Am cautat dar nu prea am inteles multumesc frumos!