| mihaicelsfant a întrebat:

vreau sa tin regim sa slabesc.Ce am voie sa manac? Stiu ca numai pana la 6 am voie sa manac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| KM3 a răspuns:

Mie cea mai ok metoda pentru slabit mi se pare sa nu te ridici satul de la masa.

In cazul in care dispui de banii necesari, poti apela la un nutritionist. Uite totusi un ceai care ajuta la slabit:
http://www.kfetele.ro/......10758.html

Bafta;)

| mihaicelsfant explică (pentru KM3):

Tu ai incercat cu ceaiul?

| argebit a răspuns:

Raspunsul este un pic mai complex, Mihai, depine de la om la om, poti manca ce vrei tu, atata timp cat ai grija la cate calorii mananci in raport cu rata ta metabolica, in raportu cu cate calorii iti poate arde corpul in cazul unui efort moderat. Intra si pe www.SlabescUsor.ro si da-ne un telefon si cu siguranta te putem ajuta

| DanyDaby a răspuns:

Este corect să nu mănînci dupa 18:00, dar nu la 17:45 să mănînci pîna nu mai poți.Nu conteaza ce mănînci, carne, salam, fructe ş.a. important să nu depaşeasca 1200 de calorii. Înlocuieşte pîinea albă cu cea neagră, ceaiul negru cu cel verde(fara zahar). Dimineața de vreme încearcă sa alergi pe afara 10-15 minute.Succes,sper ca am fost de ajutor

| Nicoleta_Adriana_1999 a răspuns:

Te ingrasi foarte repede cand respecti micul dejun, pranzul si cina, incearca sa nu le respecti renunta la paine fainoase si grasimi! o sa slabesti destul de repede!