| papushikadulcee a întrebat:

BUNA TPU! Vreau sa va spun ca de azi dimineata plang in continuu si ma doare foarte tare capul! Simt ca nu mai rezist...nu stiu de ce! Eu imi tot spun"Nu trebuie sa plang pentru asta!"Si incep si plang cam 10 minute dupa care apare altceva si incep din nou. Pur si simplu plang si din motive din care ar trebui sa ma bucur! Va rog un raspuns cat mai repefe.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| alexandraalis a răspuns:

Raspunsul este la tine. Tu stii de ce plangi.
Plangi de fericire?
Plangi ca esti suparata?
Bea un ceai de tei cu busuioc.
Asculta muzica, uitate la un film sau mergi in oras cu prietenele.
Evita sa stai singura si nu te mai gandi.

| Safire17 a răspuns:

Nu stiu ce se intampla, eu nu ma puteam oprea din plans azi-noapte.

| Kyrie a răspuns:

Si eu plang acum de la o melodie si desen animat si e frumos sa plangi big grin

Ti se pare ca te doare dar doar in termeni psihologici deoarece ai fost influentata sa inveti ca a plange inseamna a fii trist si a fii trist nu e bine dar de fapt e invers, e foarte bine sa fii trist si sa plangi deoarece vei vedea realitatea mult peste ce vad majoritatea oamenilor care nu varsa o lacrima deoarece nu simt nimica, sunt niste alexitimici urati sau doar niste simple animale.

| Kyrie a răspuns:

Nu are rost sa postezi pe TPU deoarece e plin de oameni alexitimici!, astia nu au pic de emotii pentru ei insine dar sa-ti mai si raspunda cum trebuie tongue

| Kyrie a răspuns:

Am observat ca daca bei un Energizant rece ca gheata si dulce cum e Hell, scapi temporar de valul de tristete, ai vrea sa incerci? happy xD

| goodofwar09 a răspuns:

Trebuie sa mergi la un doctor sau undeva.

| somrik a răspuns:

Tai gasit jumatatea

| somrik a răspuns:

Nu te mai cindi la asta, incearca sa te uiti la un film, sa te odihnesti, incearca sa te linistesti

| GeorgitzuGirl a răspuns:

Eu zic ca ai plans prea mult o perioada si te-ai obisnuit asa.Eram si eu la fel.Incearca sa te gandesti ca ai o viata si nu trebuie plansa.FI REALISTA! Asta e cel mai important, nu te mai gandi atat de mult la sentimente.Umpleti timpul cat mai mult cu lucruri distractive pe care sa le faci in grup.Iti urez succes. happy