| mistikk a întrebat:

weekend-ul viitor am o excursie cu clasa la munte si observ ca incepe sa ma doar in gat din ce in ce mai rau va rogg nu vreau sa racesc exact acum de excursie ce sa afc sa nu racesc pana atunci\? funda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| drakdivin a răspuns:

Protejeazate. happy Daca vezi 2 raze de soare aia nu inseamna ca e vreme de tricou. Practic ai racit la " gat " sa zici asa...winking Suge " Faringosept " 2 3 pe zi cand ai timp si ferestete de bauturi reci si inghetata si ar trebui sa fi in regula. Distractie placuta

1 răspuns:
| Yng a răspuns:

Un medicament foarte bun pentru raceala si prevenirea ei este Oscilococinum. e super bun. eu am fost la fel intr-o excursie si era iarna si incepusem sa ma simt rau. si am luat si mi-a trecut imediat. si nu te imbraca subtire si nu bea bauturi reci. ai grija de tine. bafta si distractie placuta in excursie! :*