| Me,myself & I a întrebat:

am o intrebare care este cam jenanta dar cu voi pot sa discut liber.pe 11, 12, 13 martie am avut menstruatia si care a fost doar in prima zi abundenta, sex am facut cu 2 zile inainte neprotejat.problema e ca acum am niste scurgeri maronii.am avut dureri de burta in prima zi de spotting slabe.intrebarea mea e:cumva e posibil sa fiu insarcinata? ca ma simt imbalonata, nu as manca chiar orice si daca imi plimb mana pe burta parca ma ia o stare de rau, sa vars.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil nu esti insarcinata. Oricum, nu de la contactul descris, eventual de la unul anterior. Oricum, acest spotting semnifica o eliminare fractionata de endometru, semn de dereglare hormonala. Ar trebui sa te vada un ginecolog cat mai repede.

3 răspunsuri:
| MoonLight a răspuns:

Daca ti-a venit ciclul nu cred ca esti insarcinata.Ar fi favorabil pentru tine sa iti iei un test de sarcina sa vezi rezultatul pentru ca oricine poate zice la nimereala pe TPU un "da" sau "nu". Cel mai sigur e sa iti iei un test de sarcina. Nu mai face sex neprotejat...e periculosstraight face(e un sfat.nu trebuie sa-l urmezi daca nu vreihappy ). Deci testul e 99% sigur. Sanatate!

| Cronki a răspuns:

M-am saturat de intrebari de genul: "am facut sex neprotejat, e posibil sa raman insarcinata?"
Am si eu o problema: am mers la mall si am facut cumparaturi. Am platit cu cardul. Credeti ca mi-a luat bani de pe card? rolling on the floorhee hee

| ynna93 a răspuns:

Stii ce? iti recomand sa te duci sa faci un test.ca fiecare e diferit.si tu poti avea diferite simptome.ca sa fii sigura ia unu` la 5 lei sau 10 lei si fa`l.