| EuTeIubescMult a întrebat:

Buna tuturor happy. Am o mica intrebare. Am o prietena care ar vrea sa slabeasca cam 10 kg dar nu stie cum. Daca o puteti ajuta cu un sfat, sau un site happy despre cum ar putea scapa de aceste kg in plus intr-o perioada scurta [gen 1 luna]. Va multumim. Pa pa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca aici http://www.naturhouse.com/index.php?language=ro

| EuTeIubescMult explică (pentru anonim_4396):

Mersi happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru EuTeIubescMult):

Sper sa te ajute.

| IAOIADNAA a răspuns:

Sal
Eu am urmat o dieta in care am slabit 3 kg/pe saptamana
Regimul este urmatorul

Luni:

Mic-dejun: o cafea fara zahar sau o ceasca de ceai; o felie de pâine prajita cu putina margarina.
Prânz: o pulpa de pui la gratar, salata verde cu putin ulei de masline si lamâie
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiti graham.

Marti:

Mic-dejun: o cafea fara zahar sau o ceasca de ceai, o felie de pâine prajita cu putina margarina.
Prânz: 200 g cartofi fierti, cu patrunjel tocat, 250 g carne de vita sau piept de pasare fiert.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiti graham.

Miercuri:

Mic-dejun: o cafea fara zahar sau o ceasca de ceai, o felie de pâine prajita cu putina margarina.
Prânz: 250 g de peste la gratar cu putina lamâie.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiti graham.

Joi:

Mic-dejun: o cafea fara zahar sau o ceasca de cafea, o felie de pâine prajita cu putina margarina.
Prânz: un ou fiert tare, 120 g carne de vita la gratar si 20 g brânza de vaci, salata verde.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiti graham.

Vineri:

Mic-dejun: o cafea fara zahar sau o ceasca de ceai, o felie de pâine prajita cu putina margarina.
Prânz: un piept de pui la gratar cu o salata la alegere, doi cartofi fierti.
Cina: un iaut degresat, doi biscuiti graham.

Sâmbata:

Mic-dejun: o cafea fara zahar sau o ceasca de ceai, o felie de pâine prajita cu putina margarina.
Prânz: o farfurie de supa de legume.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiti graham.

Duminica:

Mic-dejun: o cafea sau o ceasca de ceai, o felie de pâine prajita cu putina margarina.
Prânz: 200 g sunca, o cutie de iaurt de 200 g.
Cina: iaurt degresat, doi biscuiti graham.

Timp de o luna de zile am tinut acest regim si am slabit 12 kg. Se consuma obligatoriu 1, 5 – 2 litri de apa plata pe zi. Pe la ora 11:00 se poate mânca un fruct (mere, portocale, banane).
Iti urez mult succes!happy