| Steluta444 a întrebat:

Bună tuturor am o problemă destul de delicata deci vă rog dacă se poate să citiți întrebarea până la final. Deci săptămâna trecută am fost pe menstruație si am folosit OB-uri însă de data asta acestea erau din acelea mari și groase iar când îl foloseam îl puneam și scoteam foarte greu era o senzație ciudată si neplăcută dar după accea l-am schimbat si tot a fost okei. Însă problema mea nu este asta ci faptul că de atunci ceva ciudat s-a întâmplat când urinez adică urinez foarte des, am senzația că trebuie să merg la toaleta chiar după ce tocmai am venit de acolo, mă ustura, mă mănâncă când fac la toaleta inclusiv și vaginul iar problema cea mai gravă este că dacă am nevoie la toaletă și nu merg imediat simt că fac pe mine efectiv nu mai pot ține urina, efectiv nu mai am control ci automat urinez fără să vreau. Ce credeți ce ar putea fi? Sau din ce cauza? Menționez că înainte cu o săptămână să îmi vină menstruația am luat pastila de a doua zi din cauza unui accident s-ar putea să fie din cauza asta? Însă totuși nu cred deoarece am mai luat și anul trecut pastila de a doua zi si nu am avut probleme de genu. Ce ar trebui să fac? Sau ce medicamente să iau? Mulțumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Infectie la vezica urinara, cel mai probabil. P.S. Tu iei pastila de a doua zi ca pe aspirina?