| Mogiojojo a întrebat:

Buna tuturor. Cunoasteti vreo marca de apa care sa se vanda in Romania cu continut mare de magneziu (aproximativ 100 mg/l)? Am mare nevoie pentru carenta de magneziu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

De ce sa cumperi apa in care s-a adaugat magneziu cand poti sa cumperi MaxiMag sau alte din astea de la farmacie sau sa mananci ciocolata neagra cu peste 70% cacao care e bogata in magneziu?

| Zaygon a răspuns:

Du-te la farmacie si cumpara-ti pastile de magneziu ca nu-s asa scumpe.

| Demidol a răspuns:

Pentru carenta de magneziu, cel mai bun remediu este cacaoa. Bei lapte cu cacao, mananci ciocolata cu 75-80% cacao.