| RobiRoberto07 a întrebat:

Buna tuturor,
De vreo 2 zile am inceput sa am dureri la o masea(partea din dreapta sus), dar de obicei numa la atingere(cand o apas un pic mai tare). In rest rareori simt o usoara durere aproape inexistente.
La stomatolog oricum ma voi duce. dar doctorul vine inapoi in tara abia marti deci pana atunci mai este.
Trebuie sa mentionez ca acum 4 zile am avut o masea extrasa(in partea opusa). Nu cred ca ar pute sa fie puroi la aceasta masea. deoarece am luat antibiotic pentru asa ceva cam 6-7 zile. In schimb nu pot sa imi dau seama de ce ma doare cand calc pe ea(mai am o afta exact acolo langa radacina.credeti ca poate fi de la ea? ar fi cam ciudat luand in considerare ca e acolo de vreo o sapaman.si numa de 2 zile o inceput sa ma doara cat de cat).

Multumesc pentru raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Si eu simt aceeasi durere.A mea este stricata, noroc ca e ultima masea de lapte si scap de ea.Intr-adevar a mea e sparta si intra mancare acolo, am gingia umflata si cred ca am si puroi.
Te sfatuiesc sa mergi cat de repede la dentist, pana nu se agraveaza si mai tare! Bafta!happy

| ILied a răspuns:

Ar trebui sa mergi la stomatolog, sa se uite la masea. Daca e bine o sa-ti spuna a iei niste medicamente sa se calmeze durerea si abia dupa ce nu se duce durerea iti scoate maseaua. Daca rezultatele sunt negative, iti va scoate maseaua direct.