| Blablablablablablablablablablablabla a întrebat:

Bună tuturor! De vreo 5-6 luni ma doare capul foarte rău încontinuu, nu pot sa dorm decât foarte puțin, am fost la 2 medici neurologi și nu mi-a dat decât medicamente peste medicamente, care le-am luat degeaba, fără efect. Există cineva care are aceleași dureri? Dacă da, ce a făcut în privința asta? Pentru că deja m-am saturat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Mergi si la un oftalmolog si mergi si la alt neurolog sa faci un RMN sau CT.

| SkyPilot a răspuns:

Una din multe cauze posibile ar fi tensiunea mare. Ti-ai verificat-o?

| Donsavas a răspuns:

Exista in psihiatrie medicamente antimigrenoase, anti durere. Poti consulta unul!

| zăGhost a răspuns:

RMN ai facut?

| Blablablablablablablablablablablabla explică (pentru zăGhost):

Doctorii la care am fost a zis ca nu e cazul dar numai pot ma doare foarte tare

| zăGhost a răspuns (pentru Blablablablablablablablablablablabla):

Atunci poate ar fi cazul... macar sa excluzi o potentiala cauza legata de cap. Poate fi si de la ochi, cum au zis altii, dar un RMN nu ar strica.

| Aurora99 a răspuns:

Pot fi multe cauze. Tensiune in muschii gatului acumulata de stres,lipsa celor doi litri de apa pe zi poate cauza dureri de cap si normal,insomnia, excesul de lumina albastra cauzara de laptop/plasme/tefon si in general un regim de viata sanatos.Din experienta, medicii vor sari mereu pe tine cu medicamente si probabil vor evita sa-ti propuna initial iesiri mai dese in natura, meditat, etc