| Laura20035647 a întrebat:

De vreo luna și jumătate ma doare capul in zona tâmplelor in amândouă părți ale capului.Am avut aceasta chestie și acum un an și ma durea tare, nu imi trecea cu niciun medicament.Acum nu ma doare așa de tare.Va rog spuneți-mi de la ce ar putea fi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nicusor222 a răspuns:

Hey! Pai acolo se afla niste centri nervosi.
Se intampla asta cand :
- Stai mult la calculator, citesti etc
-Cand esti racita
-Si cand incepi sa te stresezi, se activeaza centri nervosi.
Daca s-a mai intamplat acum un an, nu stiu ce e de speriat ca nu e ceva grav.

1 răspuns:
| sertech a răspuns:

Cauza apariției durerilor de cap pot fi cauzate de supraoboseală, somn prea mult sau prea puțin. Ai nevoie să pleci la o plimbare în parc, să respiri aer curat, să ai o viață activă. Nu e motiv să te sperii. Dar dacă totuși durerea de cap durează mai mult de o săptămînă fără pauze, iți sugerezi să mergi la consultație la medicul de familie. Ai grijă de tine, succes!