| PowerGaga a întrebat:

Deci, tin dieta de aproximativ o saptamana.De multe ori simt nevoia de ceva dulce:CIOCOLATA... Ce as putea face sa nu mai simt nevoia de ceva dulce\sarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DianaScorpio a răspuns:

Cu cat te privezi mai mult de anumite alimente, cu atat dupa ceva timp vei simti tot mai mare nevoie sa le mananci...Eu cred ca ideal ar fi sa mananci cate putin din fiecare periodic, nu sa le elimini de tot.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un fruct mai dulce sau mai acrișor și un pahar de apă.
Pa, pa.

| BruneTTe a răspuns:

Ai incercat cu fructe, ok.Ai incercat si grapefruit-ul? E bun, amar si chiar taie orice pofta de mancare.
Daca nu iti place, cu atat mai multe te sfatuiesc sa incerci. Vei incepe sa te strambi de gust si putin probabil sa te mai gandesti la mancare.

| diamar a răspuns:

Bea multa apa si mananca multe fructe! Sunt si sanatoase si cred ca iti si amelioreaza pofta de dulce! Si lipsa de zinc duce la pofta de dulce.Succes!

| PowerGaga explică (pentru diamar):

Chiar am incercat trucul cu apa si fructele.dar degeaba.Alt sfat?

| soupflood123 a răspuns:

Ca să nu mai simţi nevoia de a mânca dulce sau sărat, va trebui să mănânci atâta cât ai nevoie din dulce sau sărat... fără restricţii.