| DelphhiN a întrebat:

Buna tuturor.
Luni am fost la medicul stomatolog pentru o extractie de masea.
A fost facuta extractia, iar cand a dat cu o asa spusa penseta acolo am simtit cum a atins o bucata din masea.Nu am spus atunci nimic deoarece nu eram sigura plus faptul ca eram sub anestezie.
Am luat antibiotice timp de 4 zile.
In partea de jos a maxilarului, in partea unde a fost facuta extractia am o mica umflatura dureroasa.
Desi gingia e curata simt o durere persistenta si nu pot atinge cu nimic deoarece am dureri mari.
E normal sa fie asa?
E prima masea pe care am scos-o.
Mentionez ca stomatologul mi-a spus ca aveam infectie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cine stie e posibil sa nu fie cicatrizata bine gaura sau infectie, suna-l maine dimineata sa faci o reprogramare

| narukgeo a răspuns:

E bine sa anunti doctorul stomatolog, e posibil ca infectia sa se fi agravat. Doctorul stie cel mai bine.