| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor.
M-am trezit din senin cu privirea încețoșată. Mai mult la un ochi, pe mijloc, ca și cum as fi avut o dunga colorata așa văd. Îmi fuge privirea. Nu știu ce ar putea fi. Am făcut controale la oftalmolog, port ochelari. Ultimul control a fost acum 2 luni. Nu am vreo problema gravă. Am 0, 25 sau 0, 50. Nu mai știu exact. dar nu îmi trece " dunga aceasta" și nu pot vede bine și nu știu de la ce ar putea fi...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Avand in vedere faptul ca ultimul control a fost acum 2 luni, ar trebui sa mergi la un alt control si sa ii explici doctorului ceea ce s-a intamplat

| cevdet a răspuns:

Problema ta nu tine de optician ci de oftalmolog. Mergi din nou la medic (nu la cel la care ai fost). De preferat in clinica de oftalmologie.

| Alecsandra27 a răspuns (pentru cevdet):

Momentan nu pot merge... cu aceste zile libere nu am unde. Dar trebuie sa ma operez de deviație de sept. Sa fie din cauza asta? Ca am dureri F mari de cap și in zona ochilor...

| Alecsandra27 a răspuns (pentru cevdet):

M am speriat ca am citit pe net ca poate fi vorba de vreun accident vascular... dar țin sa precizez ca am 21 de ani...

| cevdet a răspuns (pentru Alecsandra27):

Accidentul vascular nu tine cont de varsta. Dar nu cred ca asta este. Altele ar fi fost simptomele. Durerile de cap pot fi date si de o sinuzita sau de problema ta orl. Nu cred insa ca si probleme oftalmologice. Mergi totusi la un alt control.

| Vasilescu_Florin_1991 a răspuns:

Du-te si mai fa un control, nu poti avea incredere in oameni de pe acest site!