| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. Saptamana trecuta ma jucam cu un prieten si nu stiu cum a facut de m-a prins intre picioarele lui si m-a strans cu picioarele de osul pieptului, ala mai sus de " sfarcuri ". Aseara am apasat tare acolo si ma durea. Azi dimineata cand m-am ridicat brusc din pat m-a durut, cred ca am fortat osul de acolo sau nu stiu ce, sau cand stau pe burta si imping in pat, adica ma imping sa ma uit sub pat ma doare in rest nu am probleme.

Credeti ca o sa treaca in scurt timp, nu vreau sa ma duc la medic, nu cred ca este nimic grav, ma doare putin, imi spuneti ce pot sa pun si eu acolo sa nu ma mai doara sau in cat timp va trece, eu cred ca ar fi buna o compresa, dar nu stiu cu ce happy

Sunt baiat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Mergi macar la medicul de familie sa-ti dea un unguent ceva.

| SimonaCristina a răspuns:

Poti incerca cu clorzoxazona 2 ablete pe zi, 5 zile. Comprese pot fi cu apa rece si putin alcool. Sanatate!