| angerdragut a întrebat:

Buna tuturor va rog din suflet sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns cat costa sa faci un tomograf la cap in RO SAU IT? am urgent nevoie sa stiu sau macar un site ceva sa vad preturile sunt din IS si locuiesc in IT in functie de pret al fac aici.sau.vin in ro.va rog sa nu ma evitati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce folosește forma scurtă:ro, it, etc? Nu suntem ghicitori, nici tu nu ai vrea să citești printre rânduri ceva ce te interesează, u de lata dar riști să nu înțelegi ceea ce citești.
Un tomograf cu trimitere de la medicul de familie nu sare mai mult de 150 ron (1.500.000 lei vechi), fără trimitere nu depășește 300 ron (3.000.000 lei vechi).
Uite și o listă din Iași:
http://www.explora-rx.ro/preturi-cas.html

Sănătate!
Pa, pa.

| angerdragut explică (pentru Legiuitoarea):

Mersi mult ca mi-ai raspuns m-au ajutat mult preturile insa in ITALIA nu sti cat ar costa asa e? eu sunt aici acum abia la anul merg in tara si ma simt rau ma doare capul plus ca anul trecut am facut un atac cerebral

| Legiuitoarea a răspuns (pentru angerdragut):

Bună din nou.
Tind să cred că nu stai în pădure și ai niște prieteni pe lângă tine, în Italia.
Pot merge ei să se intereseze care sunt prețurile și ce poți face tu ca să beneficiezi de un consult medical și un tomograf.
Încă odată, sănătate!
Pa, pa.