| Ancu1592 a întrebat:

Uitandu-ma peste intrebarile de la categoria sanatate am observat ca multe fete isi fac probleme ca nu le vine menstruatia. Eu in schimb am exact problema contrara, adica de o luna si ceva sunt bolnava aproape continuu. Cineva mi-a zis ca e din cauza stresului si o sa imi treaca cand scap de stres (dupa bac). Ce parere aveti? A mai trecut careva prin asa ceva?
(PS: nu am avut contact sexual)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| molo a răspuns:

Da am o prietena care are aceiasi problema a stat aproape 2 luni in stres maxim /faptul ca a avut un deces in familie a fost si mai rau, dar dupa ce a revenit la gandurile ei sia revenit. sper ca te-am ajutat

3 răspunsuri:
| gabrielutzu a răspuns:

Eu nu am trecut.

| IonutzTM a răspuns:

In legatura cu asta nu suntem in masura sa comentam cel mai bine e sa consulti un medic ginecolog, el va sti raspunsul pentru ca fiecare poate fi diagnosticat diferit

| bobby_7474 a răspuns:

Da,stresul ar putea fi un factor care a determinat hemoragia ta,insa mai sint si alti factori,care ar putea fi,.si care sa nu fie atit de simplii,si de ignorat.Iar ca sa astepti atit de mult si sa nu intervii,iar nu faci bine, pentru ca poti intra intr-o anemie severa, sa-ti fie chiar fatala.Parerea mea este sa mergi la medic cit poti de repede, sanatate iti doresc