| ionnicu1971 a întrebat:

Bună
Unde se face RMN decontat prin CAS Prahova în Ploiești? Este decontat total?
La ce aparat medical se văd cel mai bine chisturile la rinichi în afara de ecograf?
Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Se face CT fără contrast ca să vezi chisturile. Dar de ce vrei să le vezi? Nu ai fost la medic care ți-a zis că ai un chist de 7 cm şi nu se poate opera?

| ionnicu1971 explică (pentru StudentLaMedicina):

O verificare mai amănunțită că medicul s-a uitat doar la ecograf la rinichi.Se poate opera dar a zis sa mai așteptăm.Ma duc la control peste6 luni și nu face altceva decât să vadă cum cresc și atât.Mai voiam și alte păreri.