| anonim_4396 a întrebat:

Buna utilizatori TPU! Am o mica problema( eu cred ca e mica)... dupa ce am abuzat putin cu bauturile alcoolice intr-o seara am avut varsaturi ore intregi si acum dupa o zi imi simt o mica mica "presiune" la esofag in special cand mananc dar si cand inspir mai profund.Sa fie niste arsuri de la voma? Sau cum s-or numiconfused...ati mai intampinat astfel de "probleme" si voi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai facut niste rupturi ale mucoasei esofagiene din cauza efortului de varsatura. cateva zile nu manca rece, fierbinte sau picant. |E posibil sa treaca fara urmari, sau e posibil ca in timp sa dezvolti o zona de ingustare a esofagului

2 răspunsuri:
| Alien a răspuns:

Se pare ca fie nu v-ati dat seama si suferi de o boala incurabila pentru care
din pacate inca nu s-au deschis saloanele la noile ospicii, fie bateti campii
"cu gratie" neavand alta ocupatie...

| EduardTPU a răspuns:

@Brigaela : Iti multumesc pentru raspuns, durerea a disparut in 4 zile, vindecanduse de la sine, cu putin ajutor luand trachisept.