| Geo_9095 a întrebat:

Va pun o intrebarebig grinaca ati vi doctori ce sfaturi le-ati da pacientilor vostri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Sa aibe mereu speranta ca se vor face bine, sa respecte tratamentele si indicatiile tuturor medicilor si sa fie precauti.Sa se ingrijeasca de corpul si de psihicul si sufletul lor.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Eu am plecat din sistemul sanitar care este infect!
Pa, pa.

| AdelinaC a răspuns:

Frumoasa intrebare(ca tot vreau sa urmez medicina). Principalul sfat pe care l-asi da ar fi ca sa nu se teama de medici pentru ca sa fim seriosi din cauza anumitor temeri pacientii refuza sa mearga la medic sau refuza sa le puna diverse intrebari. Datoria medicului este sa raspunda oamenilor la toate nedumerilile pe care le au, caci toate au o importanta foarte mare in viata pacientilor chiar daca par o prostie si medicul trebuie sa raspunda cu seriozitate foarte mare.

| Instinkt a răspuns:

Sa se sinucida ca numai au pentru ce sa traiasca

| ThinkPink a răspuns:

Depinde si de domeniu, ca nu pot sa ii zic sa se spele pe dinti daca sunt ortoped de exemplu happy

| nirvana7 a răspuns:

Prevenire!