| Elisaer87 a întrebat:

Buna, va rog ajutati-ma urgent, seara incep sa am o stare proasta de teama de a nu ramane fara aer sau de a manca si imi va ramane in gat sau daca sunt singura intr-o camera am impresia ca ma sufoc ca trebuie sa ies afara, uneori simt ca si ametesc sau ma simt confuza chiar si acum.
Eu incerc sa nu ma mai gandesc la asta, sa spun ca este in mintea mea sau sa fac altceva dar seara uneori nu pot si simt ca eu nu pot face nimic ca daca incepe sa imi fie rau sau stiu eu ce. Vreau un raspuns cat mai repede.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda sa ajungi de urgenta la un medic psihiatru, fiindca problema ta este de natura psihica si doar de acolo poti primi ajutor real.

| fluture156 a răspuns:

S-ar putea să fie anxietate, la fel cum s-ar putea să fii claustrofob/ă. Dar clar este o problemă de natură psihică, pentru că îți faci în mintea ta niște scenarii pe care s-ar putea să le atragi în viața ta prin putea cuvantului., având în vedere că le dai atât de multă putere.
Lucrurile acestea nu o sa se întâmple. Ar fi foarte bine să încerci să te liniștești, să îți găsești pacea interioară.