| steladumitru a întrebat:

va rog care se pricepe pe aici sa-mi dati si mie un sfat...pana acum nu am ramas insarcinata deoarece ciclul meu este dereglat, asta am aflat in urma unui consult ginecologic.sotul meu este plecat de 3 luni iar eu am fost la doctor in luna trecuta cand mi-a prescris yasmine pentru 3 luni de zile pentru a imi regla ciclul si m-i-a zis cand se intoarce sotul sa ma duc sa mi le scoata si raman insarcinata.acum sunt la a doua pastila din al doilea blister... iar sotul meu m-a anuntat k peste 8 zile soseste acasa, sunt ft speriata sa mai iau k poate numai raman insarcinata...doctora nu rasp la tel...si nu stiu ce sa fac. daca sa le intrerup din aceasta seara sau nu...va rog un sfat.crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu continua cu pastilele, sunt foarte bune pentru reglarea ciclului! Daca vei reusi sa ai un ciclu regulat vei stii sigur cand esti la ovulatie si asa vei avea sanse mai multe sa ramai insarcinata! Bafta!

10 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Faci cum zice doctorul. Stie el de ce ti-a dat asa. Ramai si tu insarcinata mai... incolo! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu intrerupe! Doctorul stie ce tratament ti-a dat; iar cand vine sotul, mergi cu el la doctor si puneti toate intrebarile ca sa va lamuriti.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Urmeaza sfatul medicului, cand vine sotul mergeti impreuna la el pentru alte indicatii.

| steladumitru explică:

Pai tocmai k nu stiu ce trebuie sa fac...pentru k doctora mea nu rasp la tel ca sa-i spun k imi vine partenerul...crying

| steladumitru explică:

Dar sotul meu vine peste 8 zile, si m-ie teama k daca o sa am contact sexual si iau pastile numai ramancrying in seara asta nu iau si maine dimineata incerc sa dau de doctora sa vad ce spune.are ceva daca nu iau o pastila?

| steladumitru explică:

Ok...am luat pastiluta...si maine dimineata vb cu doctora sa vedem ce-mi zice, m-am gandit si eu k pana la urma nu o sa raman pana nu mi se regleaza ciclul.mss mult pentru sfaturile voastre:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceau, eu am nu am ramas insarcinata la inceput din cauza anticonceptionalelor, are 2 efecte; fie dupa intrerupere ramii gravida imediat, fie ramii foarte greu insarcinata, am luat 4 luni rigevidon in 2000 si 10 luni nu am ramas gravida, eram inebunita, controale teste si totul era ok dar un medic rezident mi-a explicat cum este k tabletele si nu conteaza k nu iti vine ciclu aiurea si la data fixa, la mine asa este de la inceput dar sora mea nu a ramas si ia insarcinata si a mers al mai multi medicii si controale, banii tocati si fara reziltat si culmea, tot un medik rezident ia prescris niste tablete pentru ovulatie pe termen de 3 luni si din a 2 lun a ramas insarcinata, acum baietelu are a proape 3 ani, i-am mai recomnadat al cineva de pe net si ma mandresc k are o fetita superba care a nascutoo de pastii

| steladumitru explică:

Am sunat-o pe doctora mea si a zis sa le intrerup daca sotul meu sosete in tara saptamana viitoare, k nu trebuia sa mai iau aseara. k o sa-mi vina din nou ciclul dar mie m-ia terminat ciclul acum 3 zile.se poate sa mai sangerez din nou? m-a programat luni pentru un control si sa stam de vorba... offff

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu le intrerupe in nici un caz astfel. Medicul a intentionat sa-ti spuna ca atunci cand va veni sotul tau, vei intrerupe pastilele cand vei termina o folie. Termina folia si apoi nu mai lua alta si ai mari sanse sa ramai insarcinata. Daca le intrerupi asa in mijlocul foliei iti vei deregla manstruatia si nu se stie cum va fi.

| steladumitru explică:

Le-am intrerupt de 3 zile...eu i-am zis ca sotul meu ajunge in tara saptamana viitoare si a zis sa nu le mai iau...luni ma duc la ea... sper sa fac ce trebuie cu mine pentru ca imi doresc ft mult un bebe. pupici pentru voi: