| ColorfulRainbow a întrebat:

Va rog frumos spuneti-mi ce sa facsad. Nu mai vreau sa ma ud la subrat la bluze crying... transpir usor si la scoala si mi`e rusine. sad Acum a venit si primarava, e cald. E greu, altii n`au astfel de probleme... si ma simt aiurea, imi e rusine. Va rog recomandati`mi ceva bun. Un spray orice.sad nu glumesc, credeti`ma e foarte neplacutsad.
Va multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mina a răspuns:

Poti sa folosesti un deodorant stick. Eu am de la Garnier si este foarte bun. Ce mi-a mai placut: Lady Speed Stick gel, Dove- stick si rexona-stick. Poti sa folosesti si sapun Protex Deo.

6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

In primul rand, trebuie sa elimini parul de sub brat, acesta intretine transpiratia si mirosul ei, foloseste un antiperspirant.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Foloseste Rexona women stick.Vara si eu ma udam pana la coate, si am incercat cu multe sprayuri, pana am inceput sa folosesc acest deodorant.Acum sunt curata si uscata!

| BRG a răspuns:

Poți încerca deo roloanele de la avon sînt super bune.

| poesia a răspuns:

Ai incercat sa te dai in loc de deodorant cu solutie saturata de bicarbonat de sodiu? Tamponezi si lasi sa se usuce inainte sa te imbraci. Este foarte eficient impotriva transpiratiei si a mirosului.
Asta ca solutie cosmetica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Antiperspirantele (spray-urile ) s-a constatat ca fac cancer la san, deci : Aparitia deodorantelor bio (certificate ca fiind 100% naturale) pare a fi solutia de care aveam nevoie. Extractele din plante care au efect antiseptic si astringent (salix alba – rachita), uleiurile esentiale care inhiba dezvoltarea bacteriilor pe piele (tea tree), extractele de plante antiinflamatoare (nalba ), algele, extractul din frunze de maslin – toate sunt ingrediente naturale eficiente in a proteja de mirosul neplacut, fara sa stopeze procesul natural de transpiratie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spray deodorant antiperspirant Body Series ( de la amway), are aplicare uscata, ce va preveni umezirea excesiva si mirosul neplacut al transpiratiei.