| anonim_4396 a întrebat:

Va rog imi spuneti niste pastile de ingrasat care isi fac bine efectul, nu conteaza pretul...si nu prea mananc carne. Ca deja vine vara si se va observa ca sunt slaba, am incercat si pastile cu ulei de peste insa doar cu 1 kg m-am ingrasat...va rog multttt >big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| saymoon a răspuns:

Sa o luam cu incetul...Gandeste te, ce fac oamenii ca sa slabeasca?
-mananca dimineata
-nu mnanca seara
-nu mananca fainoase ( paste, paine, orez,.)
-fara grasimi, prajeli, fast-food
-cat mai mult sport
-cate un pahar de apa cu o ora inainte de a manca ( pentru a nu dilua sucul gastric)
-evita pe cat posibil carnea de porc.
Bun, acum te vei intreba de ce ti zic ce sa faci ca sa slabesti, cand tu ai cerut ceva de ingrasat. Ei bine, fa pe dos. Daca persoanele care fac ce am enumerat eu mai sus, slabesc, tu daca vei face invers, te vei ingrasa.
E un fel de psihologie inversa. Daca te tii de ea o sa pui cateva kg bune.Totusi ai grija, sa nu te trezesti mai incolo ca esti prea grasuta.
Multa bafta si ai grija de tine.

2 răspunsuri:
| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Lasa pastilele, incearca sa mananci ceva cu, cat mai multe calorii cum ar fi burgerii, cartofii prajiti, garnisiti cu branza, prajiturile cu crema sau bauturile acidulate. Dar atentie ca toate acestea iti pot afecta sanatatea.Bafta la ingrasat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu eram slaba din vara din 2010{de fapt, de nu mai stiu cat timp!]. Doar ca am fost trimisa in August la bunica.Si sunt mai plinuta! parinti mei sunt mandri de mine{asa cred}. Aveam problema asta{de fapt asta era singura problema}. Eu n-am probleme cu scoala sau altele.inceraca pizza, shaorma, hamburgeri{cel mai mult te ingrasi la Mc.Donalds}cu branza si carne, si sa stai numai la computer de la 17[PM]la 22[PM][dar asta nu inseamna sa nu te duci la scoala si sa nu-ti faci temele!]ca aici nu e vorba de mana lenesa! Asculta muzica, dar din pacate sa nu dansezi! Si sa nu te duci la scoala de dans la sportul de la scoala sau la scoala de ninja! iti urez noroc. pupici!