| Tortcufructe a întrebat:

Va rog sa imi raspundeti FRUMOS si FARA MISTOURI la intrebarea asta: e adevarat ca poti afecta neuronii daca dormi cu telefonul la cap, adica sa asculti muzica seara cu telefonul la cap.Sa raspunda daca se poate cineva care stiehappy.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Binenteles ca e adevarat! Credeam ca asta stie toata lumea... S-a vorbit mult peste tot despre acest lucru!

| greyhound a răspuns:

Conform studiilor, se pare ca da. Telefoanele emit radiatii si specialistii lu' peste prajit au ajuns la concluzia ca afecteaza sanatatea omului, insa in ce masura... aici e buba pentru ca nu prea se stie.
Eu zic sa nu te apuci acum sa arunci telefonul in coltul camerei de frica sa nu mori pentru ca din miile de lucruri care te omoara incetul cu incetul in fiecare zi, telefoanele si routerele (aceeasi poveste) sunt de ignorat.