| LoveWithoutInhibitions a întrebat:

Va rog sa imi spuneti cum imi pastrez unghiile mari si albe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ionela256 a răspuns:

Ai grija sa nu ti le rupi si spala-le intruna.adica spala-te intruna pe maini.si le poti da cu lac.pe deasupra si pe dedesupt.ai grija pe ce pui mana. funda?

| CandTrandafiriiMor a răspuns:

Păi ca unghiile tale sa nu se rupa ţineţi mâinile in ulei (ulei de floarea soarelui) si foloseste un loc de unghii.
Şi ca ele să fie albe spalăte des pe mainibig grin

| BrunetteBia a răspuns:

Eu am unghiile foarte mari si foarte sanatoase. nu se rup, dar se mai agata din cand in cand e si normal. iti recomand un ulei sau un intaritor. am auzit ca unele unghii sunt sensibile pentru ca atunci cand erau mai mici, fetele le rodeau si asta nu e bine. cat despre unghiile albe, stiu ca de la oja sau multa acetona ele se inbalbenesc, si am auzit ca uneori poate fi si o boala a unghii. facea reclama la tv unei solutii impotriva ingalbenirii. ai grija de ele si incearca sa fii atenta big grin