| syjey a întrebat:

va rog sa nu radeti, dar cred ca am boala Parkinson.
Imi tremura mainie, imi tresara involuntar picioarele uneori, mainile.Cand dorm salivez pe perna...cam atat.Deci ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| s4a a răspuns:

Buna. Cred ca suferi de spasme musculare din cauza unui dezechilibru de saruri minerale (alimentatie deficitara, efort sau transpiratie excesiva, hidratare excesiva sau insuficienta). Pentru un aport optim de minerale, iti recomand sa consumi zilnic fructe si legume.

| mgtow a răspuns:

Nu e problema daca tremuri putin, iti trece in timp, evita coca cola ca nu e buna.

| Artemisia a răspuns:

Boala Parkinson apare intre 50-70 ani rolling on the floor

| ThePoet a răspuns:

Pot fi simptome, dar nu trage concluzii atat de negativiste pana cand nu consulti un medic. Salivatul in timpul somnului poate fi o simptoma a lipsei de calciu in organism spre exemplu, asa ca nu te speria din orice si consulta doctorlu de familie.

| syjey explică:

Acum vreun an beam cafea in fiecare zi,dar m-am lasat, nu ma droghez, nu consum alcool

| AoiTori a răspuns:

Bei cafea tare? Daca da, te sfatuiesc sa ti-o faci mai lunga. Asa am patit si eu o data, iar de atunci imi fac doar cafea lunga.

| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre Parkinson.

http://www.topmedica.ro/blog/fata-nevazuta-a-bolii-parkinson/.

Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)

| MonsteR_4456 a răspuns:

Te droghezi? Eu faceam asa de la sevraj + ca ma dadeam cu capul de pereti(nu rad) salivatul pe perna nu e mare chestie, eu am trezesc cu balta pe parna. Mai bine du-te la un doctor ca nu e bine

| xCosmax a răspuns:

Nu trage concluzii asa de aspre is doar simptome dut-e la un doctorsau spune\le parintilor!