| MissxD a întrebat:

Buna!
Va rog sa povestiti experienta voastra cu privire la a va ingrasa! Gen: aveati nevoie de cateva kg, pentru ca erati subponderali.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vrei sa stii cum sa te ingrasi?
grasimi,carbo in special dulciuri,coca cola, ca grasimi pizza, patiserie, fast food, bombe calorice, tu ca fata e bine daca ridici si tu greutati

| blzer a răspuns:

Bună,
Am avut aceași problemă că și tine.
Eram foarte slab și am încercat să mă îngraș.Am început să mânanc toate prostiile și nu am reușit să scot nimic bun. Ba chiar am ajuns să fac toxifencție alimentară, deci nu băga toate "prostiile" în tine.
Cum am reușit să mă îngraș?
M-am apucat de sală și am început un regim cu mulți carbohidrați și grăsimi și cumva prin sală, ardeam grăsimil și puneam și masă musculară în același timp.
Și așa am crescut vreo 8 kilograme.

Ai grijă de tine, să nu mănânci toate E-urile și ce mai vezi prin chioșcuri.Cornulețe de 6 luni.

Baftă!

| Sn4k3 a răspuns:

Aveam nevoie de cateva kg pentru ca eram subponderal, am citit pe net cateva chestii despre nutritie si spor la mancat dupa + sala.