| blonda_9284 a întrebat:

Vacanta asta am cam pus pe mine cateva kg si acum vreau sa revin la dimensiunile initiale. Cum as putea face asta? Am auzit ca pepenele, merele verzi, castravetii si strugurii slabesc, dar mai stiti si altceva? De o luna tot beau cate o cana de ceai verde, dar pentru ca am tensiunea 9.9 l-am intrerupt. Funda la cele mai eficiente metode.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Incearca si innot, baschet, joigging si ciclism, avand pus cuplul maxim greu - adica pinionul cel mai mic la roata spate si invers, adica pinionul cel mai mare la pedala - si fa 2 ture pe zi, de cel putin 10 km fiecare, dar sa ai vesta reflectorizanta si frane foarte bune, si sa fii cu ochii-n patru in trafic! Treci pe fructe si apa!

| Catte a răspuns:

Sincer si eu am pus pe mine.
dar la mine problema este ca.pe picioare nu pun nimic,, doar pe burta.:d.si cand stau in picioare.nu se cunoaste nimic.doar cand stau jos se vede urat:-s
Poi.ar trebui sa mancam fructe. legume. iaurt...happy. salate.happy. si sa facem multa miscare.happy. Nu numai ca ajua la slabit. dar este esential si sanatatiihappy
o sa mai intru aici sa vad si celelalte raspunsuri.hee hee. si eu as avea nevoie.am pus 2 kg vacanta asta...:-s

| fryda a răspuns:

Buna, inteleg perfect prin ce treci.Incearca sa-ti formezi un regim alimentar, dimineata o felie de paine (integrala)prajita cu branza topita, la amiaza mananca carne de pui (fiarta sau la gratar) cu garnitura de legume(proaspete sau conservate), iar seara pepene rosu ( te hidrateaza )sau orice fel de fructe. In 1-2 luni obtii rezultatul.Desigur poti incerca si alte sortimente ( evita grasimile, prajelile, dulciurile si sucurile). Asa si renunta la ceaiul verde, mai bine bei apa plata.

| Ella_1266 a răspuns:

Buna.
Indicat este sa mananci cat mai sanatos, fara multe grasimi, prajeli, dulciuri, paste, etc.
Este foarte bine sa mananci peste, legume, fructe.
Dar ca sa slabesti frumos cel mai important lucru este miscarea!
Asta ti-o spun din experienta.Este mai greu dar merita rezulatatele.
A...sa ai rabdarehappy.
Pa, pa.

| Scumpitza a răspuns:

Eu as zice sa faci mult sport si mananci multe salate.

| alexandra_4363 a răspuns:

Pai eu am o metoda:o dieta echilibrata fara duciuri, mancare fast-food, inghetzata.etc.Ar trebui sa faci sport, sa mananci salaturi carne de pui sau de vita pentru ca cea de porc nu e recomandata pentru celulita.Nuj ce sa iti mai spun, sper ca ti-am fost de ajutor cat de cat. pup!

| aabc a răspuns:

Păi, nu mânca alimente bogate în grăsimi. Respectă cele trei mese ale zilei, fă multă mișcare, acum, cât e timpul frumos.

aabc